• Wycieczka do Straży Pożarnej

Uczniowie klasy 3c i 3d odwiedzili Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą nr 5 w Łapach.

Na miejscu powitali nas panowie strażacy, którzy zaprezentowali wyposażenie wozów strażackich i sprzęt pożarniczy. Dzieci wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Uczniowie przymierzali hełm, kombinezon oraz mogli wsiąść do wozu strażackiego. Ciekawe były zajęcia w sali dydaktycznej „Ognik” gdzie można było się poczuć jak w sytuacji prawdziwego zagrożenia. Sala ta przypomina prawdziwe mieszkanie, dzieci uczyły się jak reagować, gdy zapali się np. patelnia na kuchence. Z wycieczki wróciły pełni wrażeń.
              Dziękujemy Pracownikom Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Łapach za zaproszenie i za przekazanie cennej wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej.

• Sukces piłkarek ręcznych!

W rozegranych w Dąbrowie Białostockiej18 kwietnia 2024 roku Półfinałach Wojewódzkich w Piłce Ręcznej dziewczęta z naszej szkoły były niepokonane.Dzięki dobrej grze pokonały Sp w Dąbrowie Białostockiej i Sp w Sokołach. Zespół awansował do finałów wojewôdzkich,gdzie spotkają się 4 najlepsze zespoły.Skład naszeego zespołu: Maria Brodowicz, Agata Chylińska, Paulina Dudek, Ewa Gryszko, Katarzyna Kaniewska ,Maria Łapińska, Zuzanna Grabowska, Volha Khatskevich, Zuzana Saczuk, Iga Szuberska, Paulina Matanowska, KajaTymoszuk, Milena Zalewska, Zuzana Suchocka, Gabriela Tworkowska, Paulina Zwierzyńska.Gratulujemy I życzymy powodzenia w finale!

• Wycieczka do Warszawy

Miłość i pozytywna energia zakrapiane wiedzą oraz ciekawostkami z życia, tego dostarczyła uczniom klas IV a, VI b, VII b i VII c wycieczka do Warszawy. Największe wrażenie na nas zrobiło obejrzenie w Teatrze „Buffo” musicalu „PIOTRUŚ PAN”. Spektakl był przystępny, mądry, na bardzo wysokim poziomie artystycznym. To było spotkanie z piękną sztuką, która przemawia, daje pozytywną energię. Zwiedziliśmy wystawę malarstwa polskiego oraz wzięliśmy udział w lekcjach muzealnych: w Egipcie faraonów dowiedzieliśmy się, jak budowano piramidy? Czym był sfinks? Dlaczego Egipcjanie mumifikowali ciała zmarłych? Jak i kiedy odczytano hieroglify. W demokratycznych Atenach spacerowaliśmy ulicami antycznego greckiego miasta, dowiedzieliśmy się, jak żyli i czym się interesowali starożytni Grecy, jak narodziły się igrzyska olimpijskie. Ukoronowaniem wyjazdu był spacer po Łazienkach Królewskich.