• Dzień Ziemi

Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy trzeba uświadomić ludziom na całym świecie, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko.

Najpierw uczniowie na lekcjach obejrzeli prezentacje, filmy i dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy, jak należy segregować odpady. Wykonały rysunki, plakaty o tematyce ekologicznej.

Kulminacyjnym punktem obchodów Dnia Ziemi był Festiwal Piosenki podczas którego każda klasa zaśpiewała piosenkę o tematyce przyrodniczej i zaprezentowała piękne stroje.

• NASI LEKKOATLECI W CZOŁÓWCE WOJEWÓDZTWA!

Wysoka forma nie opuszcza naszych zawodników. W rozegranych w Supraślu Igrzyskach Województwa Podlaskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. W zawodach wzięło udział blisko 600 zawodniczek i zawodników z 40 szkół.

Dziewczęta z klas VII-VIII były bezkonkurencyjne, zdobyły I miejsce w województwie podlaskim. Najlepiej pobiegły: Volha Khatskevich -IV miejsce i Wiktoria Hajda – VII miejsce. Pozostałe zawodniczki także zajęły wysokie lokaty, dzięki czemu zwyciężczynie będą reprezentowały nasze województwo na Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy.

Dziewczęta z klas IV-VI drużynowo zajęły III miejsce. Znakomity występ zaliczyła Zuzanna Saczuk zdobywając II miejsce w województwie. Wysokie wyniki uzyskały także Milena Pawluczuk -VI miejsce, Ewa Gryszko – XX miejsce.

Chłopcy z klas VII-VIII uplasowali się w czołówce zdobywając drużynowo V miejsce w województwie. Trójka naszych reprezentantów uplasowała się w czołówce stawki. Najlepszym zawodnikiem naszej szkoły był Krzysztof Okoczuk, który zajął VIII miejsce.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom dziękujemy i gratulujemy świetnego występu. Za wsparcie dziękujemy też rodzicom. Tak dobre wyniki nie byłyby możliwe gdyby nie dobre przygotowanie reprezentantów naszej szkoły przez wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego.

Nasi uczniowie uzyskali najlepszy wynik w historii szkoły plasując się w ścisłej czołówce województwa. Po raz pierwszy drużynowo dziewczęta (klasy VII-VIII) będą reprezentowały województwo na Mistrzostwach Polski, które odbędą się 27 kwietnia w Bydgoszczy.

Zawodniczkom życzy udanego występu!

• Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci. Uczniowie klasy 1f 21 kwietnia posprzątały i posegregowały śmieci znajdujące się w pobliskim lesie.